Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 27 Şubat 2021 Cumartesi
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  İl Özel İdaresi karla mücadeleye devam ediyor   18.01.2021  
   Yalova köylerinde kar yağışı nedeniyle, köy yollarının yaşamı olumsuz yönde etkilememesi için İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri yol kapanmalarının önüne geçiyor.
   

16 ve 17 Ocak’ta merkez kesimlerde yağışla başlayan ve 0 rakım ile 900 rakım arası değişen topografyanın İl Özel İdaresinin sorumluluk alanında bulunan kırsal kesimlerinde kar yağışıyla sonuçlanan İl Özel İdaresi tarafından önceden planlanmak suretiyle hazır olan İl Özel İdaresi ekiplerinden 3 adet greyder, 4 adet kepçe, 1 adet kar küreme tuzlama aracı, 2 adet tuzlama kamyonu ve 4 adet arazili pikap olmak üzere toplam 14 araç ve 25 personel ile 16-17 ve 18.01.2021 tarihlerinde 1. ekip Altınova ve Çiftlikköy İlçelerine bağlı köylere; 2. ekip merkez köylere 3. ekip Armutlu köylerine  olmak üzere toplam 3 ekip  kar mücadelesi çalışmaları gerçekleştirdi.

Yalova’da kar yağışının yoğun olarak yaşandığı bu bölgelerde yapılan İl Özel İdaresinin çalışmaları sayesinde köy yolarının ulaşıma açık tutulması sağlanmıştır. Hali hazırda kar yağışı nedeniyle kapalı köy yolumuz bulunmayıp, İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri mevcut makine parkıyla 24 saat esaslı olarak hazır bulunuyor.

 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

KARMA OSB hakkında, bilen az, bilmeyen çok konuşuyor - 2
Ayseren Soyer


Halk oyunlarının birleştirici gücü
Bülent Gürçam


Çok mu zor? 2
 
 

Copyright © 1995 - 2021
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber