Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 14 Ağustos 2020 Cuma
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Koru’da metruk binalar yıkılacak   08.01.2020  
   Yalova’nın Çınarcık İlçesine bağlı Koru Beldesinde metruk binaların yıkımı için Koru Belediyesi harekete geçti. Konuyla ilgili Koru Belediye Başkan Yardımcısı Kemal İldeniz, ”Beldemizde bulunan metruk binaların yıkımı ile ilgili düğmeye bastık.” Dedi.
   

Başkan Yardımcısı Kemal İldeniz gazetemize yaptığı açıklamada, “Öncelikle bununla ilgili bir Belediye Meclisi Kararı aldık. Beldemizde bulunan metruk binalar kötü niyetli kişilerin illegal işleri için kullanılmasını engellemek için bununla ilgili Çınarcık Kaymakamlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte hareket ediyoruz.

Bilindiği gibi beldemizde bir üzücü olay yaşanmıştı ve küçük bir kız çocuğumuz hayatını kaybetmişti. İlk olarak orada bulunan yaklaşık 40 daireli 5 katlı yapıyı yıktık ve diğer metruk binaların sahiplerine tapu müdürlüğü ve nüfus vatandaşlık genel müdürlüğü vasıtasıyla ulaşıp tebligatları yaptık.

Önümüzdeki süreçte beldemizde bulunan metruk ve can güvenliğine sebep olacak derecedeki yapılar yıkılacaktır. Böylece bu metruk binaların sebep olduğu görüntü kirliliği de ortadan kalkacaktır.” Dedi.

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Kazanan taraf ‘KİM’ olacak?
Bülent Gürçam


Kısa kısa Çınarcık dertleri
Servan Altıkanat


Son yazım: ‘Memleket isterim’
 
 

Copyright © 1995 - 2020
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber