Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 15 Aralık 2019 Pazar
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Engelsiz Plaj yüzleri güldürdü!   10.08.2019  
   Çınarcık Belediyesi engellilere yönelik hayatı kolaylaştırma çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
   

Engelli bireyleri denizle buluşturan ‘Deniz Engel Tanımaz’ projesi kapsamında engelsiz plaj Çınarcık’ta yüzleri güldürüyor.

Mavi Bayraklı plaja sahip olan Çınarcık’ta engelli vatandaşlar da denizin tadını çıkarabilecekler. Çınarcık’ı engelsiz bir ilçe yapmak için kolları sıvayan Belediye Başkanı Numan Soyer ‘Deniz Engel Tanımaz’ projesi kapsamında; engelli vatandaşların yıllardır uzaktan baktıkları denizle buluşturuyor.

Çınarcık’ta yaşayan veya tatil için gelen engelli vatandaşlar Harmanlar Mahallesi Vali Akı Caddesi’nde Sinem Cafe’nin önünde kurulan Engelsiz Plajında  rahatlıkla denizden istifade edebilecek.

Çınarcık’ta ikamet eden engelli vatandaş Elçin Sokullu plaj hakkında “Çınarcık’ta yaşıyorum. Çınarcık’ı çok seviyorum. Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’in bize böyle bir plaj yaptığı için çok teşekkür ederim. İnanın çok mutluyum. Artık bende ve engelli dostlarımda denizin tadını rahatlıkla çıkarabileceğiz. İyi ki varsınız Başkanım. Çınarcık için çalışmalarında Başkanım Numan Soyer’e ve ekibine başarılar dilerim” dedi.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer konu hakkında “Engeller sevgiyle birlikte aşılır. Tüm engelli kardeşlerimiz ve evlatlarımız bizim için ayrı bir değere sahipler. Engelli vatandaşlarımızın yıllardır uzaktan baktıkları denizle buluşturmak için ‘Deniz Engel Tanımaz’ projesi kapsamında çalışmalarımızı yürüttük. Gelinen son noktada, artık Mavi Bayraklı denizimize engelli vatandaşlarımız da girebilecekler. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Dernekçilik gönül işidir
Bülent Gürçam


Balık yiyemeyeceğiz!
Fikret Şipal


TİCARETTE YAPAY ZEKA VE ENDÜSTRİDE 4. 0. KÜRESEL EKONOMİ- YEREL ÜRETİCİ-ENFLASYON
Servan Altıkanat


Rahat uyu Ceren
 
 

Copyright © 1995 - 2019
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber